מהי ריבית משתנה לא צמודה ומה המשמעות שלה?

פוגל ייעוץ משכנתאות מומחים בתחום המשכנתאות, גיוס הון ופתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי.

צוות המומחים שלנו פועל לתת לכם מגוון רחב של כלים וטיפים אשר יעזרו לכם בהליך לקיחת המשכנתא.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

רוצים לדעת שקיבלתם משכנתא משתלמת?

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

בדיקה ללא עלות ע"י יועץ משכנתאת מומחה

ריבית משתנה לא צמודה והמשמעות שלה

כאשר רוכשי דירה או בית חדשים לוקחים משכנתא, יש שיקולים רבים שמשפיעים על אופן ההתנהלות שלהם ועל מסלול המשכנתא שאותו הם בוחרים ליישם. מהם השיקולים המנחים או שאמורים להנחות את מי שלוקח משכנתא חדשה? איזה מסלול משכנתא מחייב כל מי שלוקח משכנתא? מהו מסלול ריבית משתנה לא צמודה? מה היתרונות ומה החסרונות של המסלול הזה? איפה אפשר לקבל סיוע בלקיחת משכנתא בתנאים הטובים ביותר בהתאמה לדרישות ולצרכים של הלווים? בשורות הבאות נשיב בקצרה ובצורה ברורה לשאלות הללו.

שיקולים מנחים למי שלוקח משכנתא חדשה

שלשה שיקולים עיקריים צריכים להנחות את מי שלוקח משכנתא: הראשון  הוא שהסכום שהתקבל יספיק לרכישת הנכס המתוכננת. השיקול השני הוא שהחזרי המשכנתא יהיו פרופורציונאליים להכנסה. החזרים גדולים מדיי עלולים לגרום לחור בתקציב שיהיה קשה לסתום. השיקול השלישי הוא למנוע מהחזרי המשכנתא לגדול ולהפוך את פירעון המשכנתא לבעייתי. בחירת מסלול משכנתא אופטימאלי עשוי לאזן בין שלושת השיקולים הללו.

מסלולי משכנתא קיימים – תיאור קצר

מסלולי החזר המשכנתא הקיימים מכסים את כל טווח האפשרויות. מסלול ריבית קבועה לא צמודה למדד הוא הבטוח ביותר והזהיר ביותר. החיסרון שלו הוא החזרי משכנתא גבוהים יחסית כבר בתחילת הדרך היתרון – החזרי המשכנתא לא משתנים כלל. מסלולי הביניים מבטלים את ההצמדה למדד או מאפשרים שינוי בריבית. הם מבטלים חלק מהיתרון, אבל מצד שני מוזילים את החזר המשכנתא, לפחות בהתחלה.

מסלול ריבית משתנה לא צמודה – יתרונות וחסרונות 

מסלול ריבית משתנה לא צמודה מבטל למעשה את כל ההגנות. המשמעות וגם החיסרון העיקרי שלו היא שאם הריבית תשתנה או אם המדד יעלה, החזרי המשכנתא יעלו במקביל. היתרון של המסלול הזה הוא החזרי המשכנתא הנמוכים, לפחות בתחילת הדרך. עם זאת, בשנים האחרונות המדדים היו בדרך כלל שליליים. בנוסף, גם ריבית הפריים ואיתה גם הריבית על המשכנתאות לא עלתה כלל כמעט עשר שנים. בהנחה שהתנאים הללו ימשיכו להתקיים, מי שלוקח משכנתא בריבית משתנה לא צמודה נהנה מהחזרים נמוכים יחסית ומנגד הסיכון שהוא לוקח הוא קטן יחסית. בנק ישראל מחייב לקחת לפחות שליש מהמשכנתא בריבית קבועה לא צמודה. את שאר המשכנתא אפשר בהחלט לקחת במסלול הריבית המשתנה הלא צמודה כמתואר לעיל. 

סיוע בלקיחת משכנתא – מה זה אומר

לכאורה, לקיחת משכנתא היא צעד פשוט. למעשה, ההלוואה הזאת היא מסובכת ודורשת הרבה התרוצצויות. מי שאין לו פנאי או עלול להסתבך עם הבירוקרטיה, יכול בהחלט להסתייע ביועץ משכנתאות איכותי. בנוסף, היועץ יכול לסייע בבחירת מסלול המשכנתא הנכון ובניהול משא ומתן עם הבנקים שיכול כשלעצמו להפחית עלויות. אם אתם בדרך לרכישת בית או דירת מגורים ואם אתם מעוניינים לקחת משכנתא, אתם במקום הנכון. צרו קשר כעת ועשו צעד חשוב שיוכל לחסוך לכם ממון, זמן וכאבי ראש הן בדרך למשכנתא והן בהחזרי המשכנתא לאורך השנים.

כל המידע המוצג הוא כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ או להסתמך עליו והוא אינו מתיימר להחליף לשום ייעוץ מקצועי ו/או פרטני על ידי הגורם המתאים.

רוכשים נכס חדש או חושבים למחזר את משכנתא?

 

בשנה האחרונה חסכנו ללקוחותינו מיליוני שקלים במצטבר.

 אנו נותנים לך שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות וכבר במעמד השיחה ניתן לך טיפים שיחסכו לך אלפי שקלים..

לא חסכת לא שילמת

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

 לשיחה ללא עלות וללא התחייבות מלא/י פרטים ונחזור בהקדם

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

צור קשר

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

קבל שיחת ייעוץ בשווי 1500 ש"ח ללא עלות

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר