סוגי עסקאות וההשפעה שלהן על המשכנתא

פוגל ייעוץ משכנתאות מומחים בתחום המשכנתאות, גיוס הון ופתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי.

צוות המומחים שלנו פועל לתת לכם מגוון רחב של כלים וטיפים אשר יעזרו לכם בהליך לקיחת המשכנתא.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

רוצים לדעת שקיבלתם משכנתא משתלמת?

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

בדיקה ללא עלות ע"י יועץ משכנתאת מומחה

סוגי עסקאות וההשפעה שלהן על המשכנתא

בעיני המתבונן מהחוץ, כל עסקאות הרכישה של נדל"ן דומות. מוצאים בית או דירה, מבקשים משכנתא ועוברים את כל המסלול עד לסיום עסקת הרכישה. אבל למעשה פני הדברים שונים במקצת. קיימים סוגי עסקאות שונים ולכל אחד מהם עשויים להיות ניואנסים אחרים במשכנתא. מהם סוגי העסקאות הקיימים? איך משפיע סוג העסקה על המשכנתא? למה חשוב להסתייע ביועץ משכנתא בדרך לרכישת הבית החדש? במאמר שלפניכם נסקור ממעוף הציפור את סוגי העסקאות השונים והניואנסים מאחוריהן.

מהם סוגי העסקאות הקיימים במשכנתא

סוגי העסקאות הקיימים נוגעים בעיקר לסוג הנכס שנרכש ולמידת הסיכון שהמלווים לוקחים על עצמם. להלן פירוט של חלק מסוגי העסקאות וההשפעה של כל אחד על אופי המשכנתא

  1. רכישת דירה יד שנייה: מדובר על נכס קיים שכל מה שצריך הוא לספק עבורו הערכת שמאי ולבדוק אם קיימים שעבודים או הערות בטאבו לגביו. במקרה כזה, אישור המשכנתא הוא פשוט יחסית והעסקה מסתיימת ברגע שהכסף עבר למוכרים..
  2. רכישת דירה יד ראשונה: המשמעות היא למעשה רכישת דירה מהקבלן. במקרה הזה, יש שני מצבים: 
   1. בניית הדירה הסתיימה: אם בניית הדירה הסתיימה, הבנק או גוף פיננסי אחר יעניק משכנתא ללווים באותם תנאים כמו בדירה יד שנייה. עם זאת, המלווים יבדקו בזהירות את עניין רישום הערת האזהרה בטאבו. 
 • בניית הדירה טרם הסתיימה: במקרה כזה המלווים יאשרו אולי את המשכנתא, אבל ידאגו להעביר אותה רק בסמוך למועד קבלת טופס אכלוס לחילופין, המשכנתא תועבר לקבלן בהתאם להתקדמות הבנייה.. 
 1. מחיר למשתכן: דירה במחיר למשתכן היא דירה מוזלת באופן מיותד. בדרך כלל, המשכנתא שניתן לקבל עבור דירות כאלה עשויה להגיע עד לגובה של תשעים אחוזים ממחיר הדירה. למעשה, ההנחה במחיר מתורגמת להפחתת סכום ההון העצמי שהרוכשים צריכים להביא לעסקה.
 2. דירה מקבלן עם ליווי בנקאי: אם לקבלן יש ליווי בנקאי, זה אומר שהבנק המלווה מעביר כספים לקבלן רק בהתאם להתקדמות הבנייה. לפיכך, קל יותר לקבל אישור למשכנתא שתעבור לידי הקבלן באופן מידי. אם לקבלן אין ליווי בנקאי, כי אז יועברו כספי המשכנתא לקבלן אך ורק לפי התקדמות הבנייה. 
 3. בנייה עצמית: במקרה כזה, הליך אישור ההלוואה יהיה שונה. בנוסף, הכסף יעבור לקבלן רק בהתאם לשלבי ההתקדמות בעבודה, בדיוק כמו במקרה של דירה מקבלן שנמצאת בשלבי בנייה.

השפעה של סוג העסקה על המשכנתא

כל עוד לא עברו כספי המשכנתא לידי הקבלן, קיימת האפשרות שהוא יצמיד את סכום המשכנתא למדד כל שהוא – לרוב מדד תשומות הבנייה. אם לקבלן יש בנק מלווה, הרי שסכום המשכנתא יעבור אליו אם הרוכשים יבחרו לעשות כך. אם המצב שונה, יש להתכונן מראש לתוספת במחיר הדירה. הבעיה קיימת לרוב ברכישת דירות חדשות או בבניה עצמית או אם אין לקבלן בנק מלווה. אם אתם בהליכי רכישת דירה, אתם במקום הנכון. צרו קשר כעת ואנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, עד להשגת המשכנתא בתנאים הטובים ביותר עבורכם.

כל המידע המוצג הוא כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ או להסתמך עליו והוא אינו מתיימר להחליף לשום ייעוץ מקצועי ו/או פרטני על ידי הגורם המתאים.

רוכשים נכס חדש או חושבים למחזר את משכנתא?

 

בשנה האחרונה חסכנו ללקוחותינו מיליוני שקלים במצטבר.

 אנו נותנים לך שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות וכבר במעמד השיחה ניתן לך טיפים שיחסכו לך אלפי שקלים..

לא חסכת לא שילמת

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

 לשיחה ללא עלות וללא התחייבות מלא/י פרטים ונחזור בהקדם

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

צור קשר

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

קבל שיחת ייעוץ בשווי 1500 ש"ח ללא עלות

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר