מצב הנדלן בארץ וההשתקפות שלו בתחום המשכנתאות

פוגל ייעוץ משכנתאות מומחים בתחום המשכנתאות, גיוס הון ופתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי.

צוות המומחים שלנו פועל לתת לכם מגוון רחב של כלים וטיפים אשר יעזרו לכם בהליך לקיחת המשכנתא.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

רוצים לדעת שקיבלתם משכנתא משתלמת?

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

בדיקה ללא עלות ע"י יועץ משכנתאת מומחה

מצב הנדלן בארץ וההשתקפות שלו בתחום המשכנתאות

מדינת ישראל היא אחת המקומות בעולם שבהם ההתנהגות של כלל השחקנים בתחום הנדל"ן היא שונה המקובל. המאפיין העיקרי של ישראל, הוא הביקוש היציב לדירות ובתי מגורים. היציבות ואפילו מגמת העלייה בביקוש היא תוצאה של מנטליות ייחודית של הצרכן הישראלי. מה מבדיל את ישראל ממדינות אחרות בכל מה שקשור בנדל"ן? מה מצב הנדל"ן בישראל נכון לעכשיו? איך מנסה בנק ישראל להשפיע ולווסת את הביקוש לבתים ודירות מגורים? למה חשוב לקחת יועץ משכנתא דווקא עכשיו? בשורות הבאות נסקור על קצה המזלג את מצב הנדל"ן בישראל.

נדל"ן – ישראל מול כל השאר

אחד ההבדלים המשמעותיים בין עולם הנדל"ן בישראל לבין מדינות אחרות, הוא האחוז הגבוה של דירות ובתי מגורים הנמצאים בבעלות פרטית. במדינת ישראל, הדבר הראשון שזוגות צעירים עושים בסמוך לחתונה או זמן קצר אחריה, הוא לרכוש דירה חדשה. כיוון שהאוכלוסייה בישראל נמצאת בעלייה, סביר להניח שהביקוש יישאר יציב בעשורים הבאים. בנוסף, חשוב עדיין להזכיר את המגמה של רכישת דירות על ידי תושבי חוץ. מנגד, קצב הבנייה יציב ולרוב איננו משיג את קצב הגידול באוכלוסייה. כל האמור לעיל, בניגוד למצב בחלק ניכר מהמדינות בעולם שבהן שוק הנדל"ן קפוא.

מצב הנדל"ן בישראל

כתוצאה מהאמור לעיל, מחירי הנדל"ן בישראל נמצאים במגמת עלייה. אפילו בתקופת הקורונה, שבה כל המשק נכנס לסוג של תרדמת, חלה עלייה במחירי הנדל"ן. אמנם עלייה זעירה, אבל היא עדיין מרמזת שהשוק נמצא בהמתנה. כל שיפור במצב יזניק את רכישת הנדל"ן מחדש. יחד עם זאת, חשוב לציין שהשינויים במחירי הנדל"ן בישראל תלויים במידה רבה באזור ובסביבה, ויש מקומות שבהם לא חלו שינויים, או שאפילו המחירים בהם ירדו מעט. עדיין, התמונה הכללית היא של יציבות.

בנק ישראל והניסיונות לווסת את שוק הנדל"ן

בתחילת העשור שעבר חלו עליות משמעותיות במחירי הדירות בישראל. כתוצאה, יזמו כלכלני בנק ישראל שורה של תקנות שנועדו לווסת את השוק. עם התקנות הללו ניתן למנות את העלייה בהון העצמי הנדרש לרכישת דירה ואת החובה לקחת חלק מהמשכנתא בריבית קבועה לא צמודה. זאת, בנוסף לתקנות חדשות שנגעו לגובה ההחזר ולאורך חיי המשכנתא. ואולם לאחרונה חל שינוי מסוים במגמה. בתחילת 2021 התיר בנק ישראל לקחת שני שליש מהמשכנתא במסלול צמוד מדד בריבית משתנה. במצב של אינפלציה נמוכה, ההחזרים במסלול הזה הם הנמוכים ביותר האפשריים. עם זאת הם גם מגלמים סיכון משמעותי, שעלול להתממש אם האינפלציה והריביות יכלו. 

יועץ משכנתא – למה דווקא עכשיו

דווקא בזמן שבנק ישראל התיר מעט את הרצועה וביצע הקלות בתנאי המשכנתא, חשוב לשקול היטב את הצעדים הנכונים לפני שלוקחים משכנתא. יועץ משכנתא מנוסה יוכל לסייע לכם לבחור תמהיל משכנתא בהתאמה אישית, שיאזן בין הסיכונים לסיכויים במשכנתא. בנוסף, יועץ איכותי ינהל משא ומתן עם הבנק ויפעל להפחתת הריביות. אם אתם נמצאים בדרך לרכישת בית חדש, זה המקום הנכון עבורכם. צרו קשר כעת ועשו צעד חשוב לחיסכון ולמשכנתא בתנאים הטובים ביותר עבורכם.

כל המידע המוצג הוא כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ או להסתמך עליו והוא אינו מתיימר להחליף לשום ייעוץ מקצועי ו/או פרטני על ידי הגורם המתאים.

רוכשים נכס חדש או חושבים למחזר את משכנתא?

 

בשנה האחרונה חסכנו ללקוחותינו מיליוני שקלים במצטבר.

 אנו נותנים לך שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות וכבר במעמד השיחה ניתן לך טיפים שיחסכו לך אלפי שקלים..

לא חסכת לא שילמת

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

 לשיחה ללא עלות וללא התחייבות מלא/י פרטים ונחזור בהקדם

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

צור קשר

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

קבל שיחת ייעוץ בשווי 1500 ש"ח ללא עלות

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר