ממה הבנק מרוויח במשכנתא שלכם

פוגל ייעוץ משכנתאות מומחים בתחום המשכנתאות, גיוס הון ופתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי.

צוות המומחים שלנו פועל לתת לכם מגוון רחב של כלים וטיפים אשר יעזרו לכם בהליך לקיחת המשכנתא.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

רוצים לדעת שקיבלתם משכנתא משתלמת?

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

בדיקה ללא עלות ע"י יועץ משכנתאת מומחה

ממה הבנק מרוויח במשכנתא שלכם 

כאשר הבנק מעניק הלוואה למישהו, הריבית על ההלוואה יכולה להיות גבוהה מאד. נכון לכתיבת שורות אלה, הריבית יכולה להגיע לרמה של שבעה אחוזים וריבית חוץ בנקאית יכולה להיות אפילו גבוהה יותר. מנגד, הריבית על משכנתאות היא נמוכה יחסית ונעה סביב אחוזים בודדים בשנה. מה ההבדל בין ריבית על הלוואה רגילה לבין ריבית על משכנתא? ממה הבנק מרוויח במשכנתא שלכם? למה חשוב לקחת יועץ משכנתא בדרך לקבלת משכנתא חדשה? כדאי לקרוא – התשובות בהמשך המאמר.

ההבדל בין הלוואה רגילה לבין משכנתא

ההבדל המשמעותי ביותר בין הלוואה רגילה לבין משכנתא, נעוץ בביטחונות שהמלווה מקבל תמורת ההלוואה שלו. בהלוואה רגילה, הביטחונות שהלווה מספק הם לא מוחשיים. בדרך כלל מדובר במחזור מכירות, ולעיתים בערבויות של צד שלישי. עם זאת, הבנק לוקח בחשבון את העובדה הזאת ומעלה את הריבית בהתאם למידת הסיכון שההלוואה מגלמת. בנוסף, הבנק מפריש מדי שנה חלק מהמחזור שלו לטובת חובות אבודים. מנגד, המשכנתא מגובה בנכס נדל"ן שמשמש ערבות כנגד ההלוואה. אי פירעון ההלוואה במועד ובכלל, עלול להוביל בסיכומו של דבר לחילוט הנכס ומכירה שלו. במשכנתאות, רק לעיתים רחוקות קורה שהבנק מפסיד כסף.

ממה הבנק מרוויח במשכנתא

למעשה גם בריביות נמוכות, אם תשלום ההלוואה מובטח ומגובה באמצעות נכס נדל"ן, הבנק מרוויח לא מעט. הריביות אמנם נמוכות, אבל לאורך עשרות שנים מדובר ברווח של עשרות ולעיתים מאות אלפי שקלים. אחוז המשכנתאות שלא משולמות או הלווים הפושטים רגל הוא נמוך, וגם במקרה הזה הבנק מוכר את הנכס המשמש ערבות ומחזיר לעצמו את ההפסד. למעשה, כל ריבית שהיא מעבר לריבית בנק ישראל מביאה רווחים לבנק.

יועץ משכנתא והחשיבות שלו בדרך לרכישת דירה

בגלל העובדה שגם בריביות נמוכות הבנק מרוויח, אפשר לנהל אתו משא ומתן על גובה הריבית. בדרך כלל, אם הבנק מזהה שהלווים הם בסיכון גבוה, הוא עלול להעלות באופן אוטומטי את הריבית. במקרים בעייתיים במיוחד, הבנק פשוט יסרב לתת משכנתא. ככל שהלווים "טובים" יותר – בעלי הכנסה גבוהה, מתנהלים בצורה מסודרת ואין להם חריגות בחשבון הבנק, כך הבנק יהיה מוכן להתפשר על הריביות. אבל לפעמים צריך קצת כושר מיקוח והיכרות עם המערכת כדי לדעת בדיוק איפה להתחיל ומה לעשות. כאן בדיוק נכנס יועץ המשכנתאות לתמונה. יועץ הוא איש מקצוע שיכול להעריך בצורה מושכלת מהן הריביות והתנאים שהוא יכול להשיג. בהמשך, היועץ מנהל משא ומתן במטרה להפחית את העלויות של הלקוחות שלו. הורדה של כמה עשיריות האחוז בריבית עשויות לחסוך ללווים עשרות אלפי שקלים לאורך חיי המשכנתא. הנחיות בנק ישראל מתחילת 2021 המאפשרות לקחת רק שליש מהמשכנתא בריבית קבועה לא צמודה, מותירות מרווח פעולה ענק להתמקחות. רוכשים דירה? מעוניינים לקחת משכנתא בתנאים הטובים ביותר עבורכם? אתם במקום הנכון. צרו קשר כבר כעת ויועץ משכנתא מטעמנו יחזור אליכם בהקדם להמשך התהליך.

   

 

כל המידע המוצג הוא כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ או להסתמך עליו והוא אינו מתיימר להחליף לשום ייעוץ מקצועי ו/או פרטני על ידי הגורם המתאים.

רוכשים נכס חדש או חושבים למחזר את משכנתא?

 

בשנה האחרונה חסכנו ללקוחותינו מיליוני שקלים במצטבר.

 אנו נותנים לך שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות וכבר במעמד השיחה ניתן לך טיפים שיחסכו לך אלפי שקלים..

לא חסכת לא שילמת

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

 לשיחה ללא עלות וללא התחייבות מלא/י פרטים ונחזור בהקדם

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

צור קשר

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

קבל שיחת ייעוץ בשווי 1500 ש"ח ללא עלות

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר