מה ההבדל בין הלוואה בנקאית למשכנתא?

פוגל ייעוץ משכנתאות מומחים בתחום המשכנתאות, גיוס הון ופתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי.

צוות המומחים שלנו פועל לתת לכם מגוון רחב של כלים וטיפים אשר יעזרו לכם בהליך לקיחת המשכנתא.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

רוצים לדעת שקיבלתם משכנתא משתלמת?

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

בדיקה ללא עלות ע"י יועץ משכנתאת מומחה

מה ההבדל בין הלוואה בנקאית למשכנתא

כל העת נשמעים בחלל האוויר ביטויים שונים הקשורים כולם במימון בנקאי – הלוואות, משכנתאות, ריביות וביטויים נוספים שלא תמיד מובנים. מהי בעצם הלוואה בנקאית? מהי משכנתא? מה ההבדל בין הלוואה בנקאית לבין משכנתא? ממה נובעים ההבדלים האלה? איך אפשר לקחת משכנתא בתנאים הטובים ביותר האפשריים? בשורות הבאות נשיב על השאלות הללו בהרחבה.

הלוואה בנקאית – מה זה בעצם

הלוואה בנקאית היא בעצם הלוואה כספית שניתנת על ידי אחד הבנקים בישראל. נכון להיום, התנאי לקבלת הלוואה בנקאית הוא קיומה של הכנסה קבועה ללווים. בנוסף, אין ללווים רישום על בעיות בהחזר הלוואות קודמות, חריגות רבות ממסגרת האשראי או החזר המחאות. ככל שהלווים מסודרים ומחושבים יותר, כך תנאי ההלוואה שיוצעו להם יהיו טובים יותר. 

משכנתא – מה זה משכנתא בעצם

משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך, שנועדה במיוחד למטרה של רכישת נכס נדל"ן. רוב המשכנתאות ניתנות לזוגות צעירים או משפחות לרכישת דירת מגורים. יש מקרים שאנשים לוקחים משכנתא למכירת דירה ומעבר לדירה גדולה יותר. במקרים אחרים, אנשים לוקחים משכנתא לרכישת נכס נוסף. בכל אחד מהמקרים, מדובר בסכומי כסף של מאות אלפי שקלים, ואפילו מיליון שקלים ויותר במקרים מסוימים. 

מה ההבדל בין הלוואה בנקאית לבין משכנתא

לכאורה, משכנתא בנקאית והלוואה בנקאית הן היינו הך – הבנק מעניק ללווים כסף והם אמורים להחזיר אותו בתשלומים לבנק, יחד עם הריבית וההצמדה. למעשה, יש כמה הבדלים בין משכנתא לבין הלוואה בנקאית:

  1. ערבויות כנגד ההלוואה: מבחינת הבנק, המשכנתא היא ההלוואה הבטוחה ביותר. זאת, משום שהנכס שנרכש באמצעותה הוא גם הערבות להחזר ההלוואה. מי שאיננו עומד בהחזר המשכנתא, עלול לאבד את הדירה לטובת הבנק. לעומת המשכנתא, כל הלוואה אחרת נשאת גם סיכון גבוה. אם הלווה לא יחזיר, יהיה לבנק ממש קשה לגבות את הכסף.
  2. כסף עובר למוכרים: במשכנתא, הכסף עובר ישירות מהבנק למי שמכר את הנכס. בהלוואה, הכסף עובר ללווה.
  3. ריביות: בגלל העובדה שההחזר של המשכנתא הוא במידה רבה בטוח, הריביות על משכנתאות הן נמוכות יחסית ונעות סביב אחוזים בודדים לשנה. מנגד, הריביות על הלוואות אחרות עשויות להגיע לכדי עשרה אחוזים ויותר לשנה.
  4. אורך חיי ההלוואה: את החזר המשכנתא אפשר לפרוש על פני תקופה ארוכה של עד שלושים שנה במקרים מסוימים. הלוואות רגילות ניתנות לתקופה של עד חמש או שש שנים. רק במקרים נדירים הלוואות הן לתקופה ארוכה יותר.

איך אפשר לקחת משכנתא בתנאים הטובים ביותר

משכנתא היא מוצר, כמו כל מוצר אחר. לפיכך כדי להשיג את המשכנתא הטובה ביותר חשוב לעשות סקר שוק ולנסות לקבל כמה הצעות. בהמשך, צריך לנהל משא ומתו ולהגיע להסכמה עם הגוף שנבחר לצורך כך. לרוב עדיף להסתייע באיש מקצוע – יועץ משכנתאות המכיר את התחום ויכול לסייע ללווים לקבל תנאי משכנתא משופרים. לוקחים משכנתא? מעוניינים לקבל את המשכנתא הטובה ביותר? אנחנו כאן לשירותכם. צרו קשר כעת וחסכו לעצמכם סכומי כסף גבוהים בהחזרי המשכנתא.

כל המידע המוצג הוא כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ או להסתמך עליו והוא אינו מתיימר להחליף לשום ייעוץ מקצועי ו/או פרטני על ידי הגורם המתאים.

רוכשים נכס חדש או חושבים למחזר את משכנתא?

 

בשנה האחרונה חסכנו ללקוחותינו מיליוני שקלים במצטבר.

 אנו נותנים לך שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות וכבר במעמד השיחה ניתן לך טיפים שיחסכו לך אלפי שקלים..

לא חסכת לא שילמת

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

 לשיחה ללא עלות וללא התחייבות מלא/י פרטים ונחזור בהקדם

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

צור קשר

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

קבל שיחת ייעוץ בשווי 1500 ש"ח ללא עלות

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר