מהי ריבית קבועה צמודה למדד ומה המשמעות שלה?

פוגל ייעוץ משכנתאות מומחים בתחום המשכנתאות, גיוס הון ופתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי.

צוות המומחים שלנו פועל לתת לכם מגוון רחב של כלים וטיפים אשר יעזרו לכם בהליך לקיחת המשכנתא.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

רוצים לדעת שקיבלתם משכנתא משתלמת?

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

בדיקה ללא עלות ע"י יועץ משכנתאת מומחה

מהי ריבית קבועה צמודה למדד ומה המשמעות שלה?

אחד הדברים שחשוב לעשות כאשר לוקחים הלוואת משכנתא הוא לשקול מהם מסלולי המשכנתא המתאימים ביותר. עד לא מכבר, הנחיות בנק ישראל קבעו בעצם את מרבית המסלולים והשאירו רק מעט מאד מקום להחלטה של נוטלי ההלוואה עצמם. החל מחודש פברואר 2021, המגבלה היחידה שהותיר בנק ישראל היא ההכרח לקחת שליש מהמשכנתא לפחות בריבית קבועה לא צמודה. תנאי ההלוואה של שאר המשכנתא ייקבעו למעשה במשא ומתן בין הלווים לבין הגופים המעניקים את המשכנתא. מהם מסלולי המשכנתא המקובלים? מהי ריבית קבועה צמודה למדד ומה היתרונות שלה? היכן אפשר לקבל סיוע בלקיחת משכנתא? בשורות להלן נסביר מעט על מסלולי משכנתא וההבדלים ביניהם.

מסלולי משכנתא מקובלים ואיך הם משפיעים על המשכנתא

המשכנתא היא למעשה הלוואה גדולה מאד לטווח ארוך של עד שלושים שנה. בגלל אורך חיי ההלוואה, עלייה של עשירית האחוז בריבית או בהצמדה של המשכנתא פירושה תוספת של אלפי שקלים להחזרי המשכנתא. לכן, תכנון משכנתא נכון יכול לחסוך אלפי, ואולי עשרות אלפי שקלים לאורך השנים. להלן מסלולי משכנתא עיקריים

  1. משכנתא בריבית משתנה והצמדה למדד: זהו המסלול עם הסיכון הגבוה ביותר ללווים. כל עלייה במדד או בריבית הפריים תעלה בוודאות את החזרי המשכנתא. בגלל שהבנק לא לוקח על עצמו סיכונים בשיטה הזאת, הריביות שלה נמוכות יחסית. במצב שבו אין אינפלציה, השיטה הזאת עדיפה.
  2. משכנתא בריבית קבועה לא צמודה: זהו המסלול עם הסיכון הנמוך ביותר. שום עלייה במדד או בריביות לא תשפיע על גובה ההחזר. מצד שני, הבנקים מגלמים את הסיכון הצפוי להם בצורת העלאה חדה של הריביות בשיטה הזאת. במצב של אינפלציה ומדד נמוכים, זה פחות משתלם. אבל העניין הוא שבנק ישראל מכריח לקחת לפחות שליש מהמשכנתא השיטה הזאת.

ריבית קבועה צמודה למדד והמשמעויות שלה

נטילת חלק משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד עשויה להיות פתרון הולם. היא אמנם לא מכסה את הסיכון הכרוך בעליות במדד, אבל מונעת עלייה של ההחזרים בעקבות עליית הריבית, שהיא תוצאה של אינפלציה. זהו שילוב נכון, שחלק ניכר מרוכשי דירות ונכסים מעדיפים אותו.  הריבית על המשכנתא תהיה גבוהה יחסית למשכנתא הצמודה בריבית משתנה, אבל נמוכה יחסית לכל צירוף אחר. כיוון שהמדדים בשנים האחרונות הם נמוכים, הסבירות היא שלכל הפחות בטווח הנראה לעין, ההחזרים החודשיים יהיו קבועים.

קבלת סיוע בלקיחת משכנתא

למרות שהליך לקיחת משכנתא נראה פשוט, האמת היא שהוא עלול להיות מסובך. ההמלצה החד משמעית שלנו כאן הא להסתייע בשירותיו הטובים של יועץ משכנתאות מנוסה. היועץ יתאים את המשכנתא בצורה הטובה ביותר ללווים ויעשה את זה כך שהם ישלמו את ההחזרים הנמוכים ביותר האפשריים עבורם. אם יש לכם עניין לקחת משכנתא לרכישת בית או דירה חדשים זה בדיוק המקום הנכון עבורכם. צרו קש כבר כעת ועשו צעד חשוב בדרך למשכנתא בתנאים המתאימים ובטובים ביותר האפשריים עבורכם.

 

כל המידע המוצג הוא כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ או להסתמך עליו והוא אינו מתיימר להחליף לשום ייעוץ מקצועי ו/או פרטני על ידי הגורם המתאים.

רוכשים נכס חדש או חושבים למחזר את משכנתא?

 

בשנה האחרונה חסכנו ללקוחותינו מיליוני שקלים במצטבר.

 אנו נותנים לך שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות וכבר במעמד השיחה ניתן לך טיפים שיחסכו לך אלפי שקלים..

לא חסכת לא שילמת

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

 לשיחה ללא עלות וללא התחייבות מלא/י פרטים ונחזור בהקדם

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

צור קשר

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

קבל שיחת ייעוץ בשווי 1500 ש"ח ללא עלות

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר