מהי ריבית קבועה לא צמודה?

פוגל ייעוץ משכנתאות מומחים בתחום המשכנתאות, גיוס הון ופתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי.

צוות המומחים שלנו פועל לתת לכם מגוון רחב של כלים וטיפים אשר יעזרו לכם בהליך לקיחת המשכנתא.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

רוצים לדעת שקיבלתם משכנתא משתלמת?

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

בדיקה ללא עלות ע"י יועץ משכנתאת מומחה

מהי ריבית קבועה לא צמודה?

אחד הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על גובה החזר המשכנתא הוא הריבית. ככל שהמשכנתא מתפרשת על פני תקופה ארוכה יותר, כך סכומי הריבית יהיו גבוהים יותר. עם השנים ערך בנק ישראל שינויים בתמהיל הריבית על המשכנתא. בשורות להלן נביא הסבר בנושא הזה, ונתמקד בעיקר בריבית הקבועה הלא צמודה במשכנתא. מהי הריבית על המשכנתא? אילו סוגי ריבית קיימים? מהי ריבית קבועה לא צמודה למשכנתא? במאמר שלפניכם נסקור בקצרה את נושא הריביות וההצמדה למדד וההשפעה שלהם על החזרי המשכנתא.

ריבית משכנתא – מה זה בעצם

ריבית משכנתא היא הריבית שהלווים משלמים על המשכנתא לכל אורך הדרך. הבנק מחשב את הריבית הכוללת שתשולם ומחלק את התוצאה בין כל חדשי ההחזר. התוצאה היא החזר חודשי קבוע, הכולל בתוכו את הריבית. לנוחות המשתמשים, כל בנק השיק באתר שלו מחשבון משכנתא המאפשר לבצע חישוב מהיר של ההחזר בהתאם לגובה הריבית וההצמדה.

סוגי הריבית הקיימים

ריבית המשכנתא משולבת בדרך כלל עם הצמדה למדד. למעשה, השילוב בין ריבית המשכנתא למדד הוא שהופך את הנושא למעט יותר מסובך לכאורה ממה שהוא באמת. להלן סוגי הריבית וההצמדה הקיימים:

  1. ריבית משתנה צמודה למדד: מבחינת רמת הסיכון ללווים, זוהי הריבית המסוכנת ביותר. היא משתנה גם עם העלייה בריבית הפריים וגם עם העלייה במדד. 
  2. ריבית משתנה לא צמודה: הריבית משתנה בהתאם לשינויים בריבית הפריים, אהל היא לא צמודה למדד ומפחיתה לכל הפחות חלק מהסיכון.
  3. ריבית קבועה צמודה למדד: הריבית לא תשתנה, אבל יש הצמדה של החזרי המשכנתא למדד
  4. ריבית קבועה לא צמודה במשכנתא: בסוג הריבית הזה נעסוק בסעיף הבא.

מעבר לאמות המידה הללו, יש אמות מידה נוספות לחישוב החזרי המשכנתא – הצמדה למט"ח, הצמדה למדד הבנייה ועוד. בשורות לעיל הזכרנו את המדדים הפופולאריים ביותר להחזרי המשכנתא.

ריבית קבועה לא צמודה למשכנתא

הריבית הקבועה הלא צמודה מאפשרת לדעת בוודאות מוחלטת את גובה ההחזר בכל זמן נתון. במצב הזה, הבנק לוקח על עצמו את הסיכון הכרוך בעליית האינפלציה והמדד. לכן ההבדל בין הריבית הזאת לריבית הפריים הוא הגבוה ביותר. מנגד, אם תהיה עלייה באינפלציה הדבר לא ישפיע על הלווים כלל. אבל בתנאי האינפלציה של היום, העלות של החלק הזה במשכנתא היא הגבוהה ביותר. רוב רוכשי הדירות לוקחים את החלק הזה במשכנתא רק בגלל דרישת בנק ישראל. את שאר המשכנתא הם לוקחים בדרך כלל ללא הצמדה, תוך אמונה שהאינפלציה הנמוכה תמשיך ללוות אותנו עוד לא מעט שנים. אם יש לכם עניין לקחת משכנתא לרכישת דירה, אתם במקום הנכון. צרו קשר כבר כעת באמצעות האתר ויועץ משכנתא יחזור אליכם בהקדם. הוא ילווה אתכם לכל אורך התהליך ויסייע לכם לתכנן את המשכנתא באופן שיחסוך לכם סכומי כסף גבוהים בהחזרים.  

   

כל המידע המוצג הוא כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ או להסתמך עליו והוא אינו מתיימר להחליף לשום ייעוץ מקצועי ו/או פרטני על ידי הגורם המתאים.

רוכשים נכס חדש או חושבים למחזר את משכנתא?

 

בשנה האחרונה חסכנו ללקוחותינו מיליוני שקלים במצטבר.

 אנו נותנים לך שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות וכבר במעמד השיחה ניתן לך טיפים שיחסכו לך אלפי שקלים..

לא חסכת לא שילמת

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

 לשיחה ללא עלות וללא התחייבות מלא/י פרטים ונחזור בהקדם

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

צור קשר

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

קבל שיחת ייעוץ בשווי 1500 ש"ח ללא עלות

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר