טיפים במשכנתא ואיך אפשר לשפר אותה

פוגל ייעוץ משכנתאות מומחים בתחום המשכנתאות, גיוס הון ופתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי.

צוות המומחים שלנו פועל לתת לכם מגוון רחב של כלים וטיפים אשר יעזרו לכם בהליך לקיחת המשכנתא.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

רוצים לדעת שקיבלתם משכנתא משתלמת?

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

בדיקה ללא עלות ע"י יועץ משכנתאת מומחה

טיפים במשכנתא ואיך אפשר לשפר אותה

משכנתא היא עניין רציני ואפשר לומר שעבור רוב משקי הבית בישראל, מדובר בעסקה הפיננסית הגדולה ביותר. כיוון שכך, חשוב מאד לדאוג לכך שהתנאים של המשכנתא יהיו הטובים ביותר שאפשר. בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה ונחשוף מספר עצות שעשויות לשפר את תנאי המשכנתא. מהו אחוז המימון של המשכנתא? מהן ההוצאות הנלוות לרכישת נכס נדל"ן ומה המשמעות שלהן? למה חשוב להיעזר בשירותיו הטובים של יועץ משכנתא? להלן התשובות.

אחוז מימון המשכנתא והמשמעות שלו

כשלוקחים משכנתא, חשוב לדעת שהבנק או הגוף המלווה מממן עד שבעים וחמישה אחוזים מערך הנכס. גם זאת, רק אם מדובר בנכס ראשון. משפחה שמחליטה להחליף דירה ולעבור לדירה חדשה תקבל מימון, אם תידרש לכך, של 70% בלבד מערך הנכס. היוצאות מן הכלל לעניין זה הן דירות במחיר למשתכן, שמי שזוכה בהן זכאי למימון של 90% ויותר על מחיר הדירה החדשה. לכן כשרוכשים דירה חדשה, חשוב לדעת בדיוק מה גובה ההון העצמי הקיים. חשוב לדעת גם שאין אפשרות לקחת הלוואה בנקאית, ובוודאי לא מהגוף שהעניק את המשכנתא, לצורך השלמת סכום המינימום. עם זאת, יועץ משכנתאות מיומן יכול לסייע במציאת דרכים חוקיות ויעילות למימון חלקם של הרוכשים, או לכל הפחות חלק נכבד ממנו.

ההוצאות הנלוות לרכישת בית חדש והמשמעות שלהן

רכישה של נכס נדל"ן כל שהוא כרוכה בהוצאות נוספות שחלק מהרוכשים לא לוקח אותן בחשבון. ההוצאות הללו כוללות תשלום לעורך דין המנהל את הרכישה. בנוסף, יש תשלומים לנוטריון, וכן תשלומים של אגרות שונות עבור הוצאת אישורים ומסמכים שונים. ואם בכל אלה לא די – יש את ההוצאות עבור ההובלה והמעבר לבית החדש וכן הוצאות שונות הקשורות בשירותים שונים – חיבור גז בדירה החדשה, חיבור חשמל ועוד. ככלל, כשמחשבים את עלות הדירה חשוב לדעות מראש את גובה ההוצאות הנלוות שיכול להגיע לכדי עשרות אלפי שקלים. כך קל יותר לגלם אותן במחיר הנכס ולדאוג מראש לכסף זמין. יועץ משכנתאות טוב ימצא את הדרך לכלול את ההוצאות הללו במחיר הנכס. 

למה חשוב להסתייע ביועץ משכנתאות

לכאורה, נטילת משכנתא היא עניין פשוט. מוצאים את הדירה הנכונה, חותמים על כמה טפסים בבנק, מוסיפים את ההון העצמי ומשלימים את העסקה. למעשה, מי שפועל בצורה הזאת משחק לידיו של הבנק או הגוף המלווה. זאת, משום שבהעדר משא ומתן הריביות שהלקוח יקבל יהיו על הרף העליון האפשרי. יועץ משכנתאות מיומן ינהל משא ומתן על גובה הריביות ועל תנאי המשכנתא, באופן שעשוי לחסוך עשרות אלפי שקלים עם השנים בהחזרי המשכנתא. בנוסף, הוא עשוי לסייע גם בתכנון המשכנתא ובהתאמה שלה לדרישות וליכולות של הלווים. אם אתם נמצאים לפני רכישת דירה ואם יש לכם עניין לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר האפשריים עבורכם, אתם במקום הנכון. צרו קשר כעת ועשו צעד חשוב לעבר הדירה הבאה שלכם.

 

כל המידע המוצג הוא כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ או להסתמך עליו והוא אינו מתיימר להחליף לשום ייעוץ מקצועי ו/או פרטני על ידי הגורם המתאים.

רוכשים נכס חדש או חושבים למחזר את משכנתא?

 

בשנה האחרונה חסכנו ללקוחותינו מיליוני שקלים במצטבר.

 אנו נותנים לך שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות וכבר במעמד השיחה ניתן לך טיפים שיחסכו לך אלפי שקלים..

לא חסכת לא שילמת

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

 לשיחה ללא עלות וללא התחייבות מלא/י פרטים ונחזור בהקדם

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר

צור קשר

פוגל משכנתאות ופיננסים

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

קבל שיחת ייעוץ בשווי 1500 ש"ח ללא עלות

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

בלחיצה על הכפתור אני מאשר את מדיניות הפרטיות של האתר