המוקשים של הבנק במשכנתא ומה אפשר לעשות

פוגל ייעוץ משכנתאות מומחים בתחום המשכנתאות, גיוס הון ופתרונות מימון למגזר הפרטי והעסקי.

צוות המומחים שלנו פועל לתת לכם מגוון רחב של כלים וטיפים אשר יעזרו לכם בהליך לקיחת המשכנתא.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

המוקשים של הבנק במשכנתא ומה אפשר לעשות

אחד הדברים החשובים ביותר לדעת כאשר לוקחים משכנתא, היא העובדה שהדברים אם לא תמיד כי שהם נראים במבט ראשון. באותה ספקנות יש להתייחס לחלק מהדרישות והתנאים שהבנקים מציבים בפני מי שמבקש משכנתא. לפעמים אפשר לשפר את תנאי המשכנתא רק באמצעות שימוש בשכל ישר. במקרים אחרים, ניהול נכון של משא ומתן עשוי להניב תוצאות מפתיעות. אילו סוגים של מוקשים עלולים להיות טמונים בדרך לנטילת משכנתא מהבנק? מתי ואיך אפשר לדלג על המכשולים הללו? מה התפקיד של יועץ משכנתאות בדרך להצלחה בעסקת רכישת דירה? בשורות הבאות נביא תשובות ברורות לשאלות הללו.

מוקשים בדרך למשכנתא מהבנק

באופן עקרוני, כל גוף שעוסק בהלוואות ומשכנתאות מגיע לכל עסקה כאשר הוא מוכן למשא ומתן. השלב הראשון בדרך למשכנתא הוא סקירת שוק מקדימה, שעליה נדבר בהמשך. בשלב השני, חשוב לנהל משא ומתן נוסף עם הבנק שנבחר אחרי הסקירה. זאת, במטרה להוריד מראש מסדר היום הצעות בלתי רלבנטיות של הבנק. אחד המוקשים המוכרים הוא מתן הצעת משכנתא מופרכת. אם עושים מחקר מקדים, אפשר לנטרל את ההצעות הללו כבר בתחילת הדרך. מוקש נוסף שמתגלה ההרבה פעמים הוא ההתייחסות לאחוז ההחזר של המשכנתא מההכנסה החודשית. לרוב, הבנקים מכוונים להחזר שלא יהיה גבוה מאשר 25% מההכנסה הכוללת נטו של שני בני הזוג שחתומים על המשכנתא. בפועל, אפשר במקרים מסוימים להגיע להחזרים גבוהים בהרבה, אפילו עד 40% מההכנסה הכוללת. עם זאת, החזרים גבוהים מאושרים לרוב רק עבר מי שההכנסות שלהם גבוהות. לכן אם יש לכם הכנסה גבוהה, אפשר להתמקח גם על גובה ההחזר החודשי, במטרה להגדיל את סכום המשכנתא שיאושר.  

מתי ואיך אפשר לדלג על מוקשים

אחת הדרכים לדלג על מוקשים מהסוג האמור לעיל היא להתכונן אליהם ולהכיר אותם. הדבר החשוב ביותר והנכון ביותר הוא לנהל משא ומתן על המשכנתא, כפי שהוזכר בסעיף הקודם, כשהנושא והנותן מכיר את כל האפשרויות הקיימות. להגיע למשא ומתן בלי להכיר את האפשרויות זה הדבר הכי פחות נכון. בדרך כלל, בשלב כל שהוא ישתמש הנציג של הבנק או של חברת המשכנתאות בתירוץ "זה החוק" או "אלה הנהלים". מי שלא מכיר את החוק ואת הנהלים יפסיק את המשא ומתן או שייכנע. מי שיודע שאין לאמירה הזאת כיסוי, יוכל להפיק את המיטב מהמצב שנוצר.

יועץ משכנתאות והתפקיד שלו

אחד היתרונות המשמעותיים של יועץ משכנתאות מיומן הוא ההיכרות המעמיקה שלו עם התחום והיכולת שלו להגיע למשא ומתן עם הבנקים מעמדה של כוח. ככל שהיועץ מנוסה יותר הוא מכיר טוב יותר את הטריקים והמוקשים של הבנקים. כך הוא מונע מהלקוחות שלו מלקבל משכנתא בתנאים פחות טובים ממה שאפשר. אם אתם נמצאים בדרך לרכישת דירה חדשה ואם יש לכם עניין לקבל ייעוץ מקצועי ואיכותי, זה המקום הנכון עבורכם.  

 

 

כל המידע המוצג הוא כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ או להסתמך עליו והוא אינו מתיימר להחליף לשום ייעוץ מקצועי ו/או פרטני על ידי הגורם המתאים.

רוכשים נכס חדש או חושבים למחזר את משכנתא?

 

בשנה האחרונה חסכנו ללקוחותינו מיליוני שקלים במצטבר.

 אנו נותנים לך שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות וכבר במעמד השיחה ניתן לך טיפים שיחסכו לך אלפי שקלים..

לא חסכת לא שילמת

 לשיחה ללא עלות וללא התחייבות מלא/י פרטים ונחזור בהקדם

מתכנן לקחת משכנתא? או שכבר משלם על אחת?

השאירו פרטים ויועץ משכנתאות יחזור אליכם לבדיקת חיסכון במשכנתא ללא עלות וללא התחייבות.

צור קשר